Gabriela Lipinová

zakladatelka, průvodkyně 

Gábina OK1.jpg

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku 3. 7. 1981, chodila do skautu, vystudovala gymnázium, seznámila se s Alešem. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu obor chemie-biologie, pracovala ve Státním zdravotním ústavu na výzkumu Lymeské borreliozy. Odjela jsem do Irska, kde jsem tři roky žila a pracovala v organizaci Irish Wheelchair Association, vrátila se, za Aleše se vdala a porodila 3 syny. Štěpána, Jonáše a Josefa.

Mám ráda svou rodinu, být v přírodě, pozorovat ji, představovat dětem, kytky, práci na zahradě, Karla Zemana, moře a oceán, cirkus La Putika, Midilidi, folklorní soubory, cestování nadivoko, knížky Pavla Čecha a Eduarda Štorcha, srdečné a upřímné lidi.

Zdeňka Vaňová

zakladatelka, průvodkyně 

Narodila jsem se 16. 6. 1986 v Plzni. Odmalička jsem tíhla ke zvířatům a přírodě a to mě navedlo ke studiu SOŠ veterinární a zemědělské v Českých Budějovicích a následně České zemědělské univerzity v Praze. Po studiích jsem odešla za svým mužem do severních Čech na samotu u lesa, kde se snažíme žít v rámci možností co nejvíce v souladu s přírodou, sázíme stromy, keře a další rostlinstvo podle principů permakultury. Příchod na svět našich tří synů Vojty, Štěpána a Toníka mě nasměroval na cestu seberozvoje v oblasti respektujícího přístupu k výchově dětí, což mělo za přirozený důsledek hledání vzdělávání odpovídajícího nejlépe mým představám. A jelikož se v dostupném okolí nevyskytovala žádná demokraticky smýšlející škola, bylo dalším krokem založení školy vlastní, ve které se těším, že se budu moct vzdělávat a pracovat na sobě na poli komunikace spolu s dětmi, protože škola, jak ji vnímám já, začíná narozením a končí odchodem z tohoto světa a každým okamžikem mezi těmito dvěma body se můžeme neustále učit a pracovat na sobě…

Zdenka OK1.jpg

Šárka Klicperová

průvodkyně 

Lukáš Hradečný

průvodce 

Předtím, než jsem se v roce 2017 stal průvodcem v jedné pražské alternativní škole, jsem projektoval vlaky - přesněji jejich elektrickou výzbroj. Bylo to mé vysněné zaměstnání, odmala mě fascinovala železniční doprava a všechno kolem ní. Zjistil jsem ale, že dlouhodobé vysedávání v kanceláři a tlak dělat všechno rychle na úkor kvality není nic pro mě. Hledal jsem místo, kde se budu cítit dobře a bude mi to dávat smysl. Až jsem narazil na ScioŠkoly a nyní na Safiru.

Fandím smysluplnému vzdělávání. Z vlastní zkušenosti vím, že to může fungovat. Je k tomu ale potřeba otevřenost a důvěra rodičů. Od dětí zase respektující přístup, který znají z vlastní rodiny. Já k tomu mohu nabídnout snahu podporovat korektní vztahy a pomáhat dětem rozvíjet jejich potenciál.

 

Nejraději trávím čas v přírodě, rád drbu velké chlupaté psy, navštěvuji koncerty a potkávám fajn otevřené lidi. Také si rád pochutnávám na indické kuchyni. Na druhou stranu nemám rád bezohlednost, arogantní jednání, násilí a koprovku.

Vladimír Halada

poskytovatel zázemí 

Vlha.jpg

Renáta Trčková

poskytovatelka zázemí 

Renča.jpg