top of page

Gabriela Lipinová

zakladatelka, průvodkyně 

Gábina OK1.jpg

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku 3. 7. 1981, chodila do skautu, vystudovala gymnázium, seznámila se s Alešem. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu obor chemie-biologie, pracovala ve Státním zdravotním ústavu na výzkumu Lymeské borreliozy. Odjela jsem do Irska, kde jsem tři roky žila a pracovala v organizaci Irish Wheelchair Association, vrátila se, za Aleše se vdala a porodila 3 syny. Štěpána, Jonáše a Josefa.

Mám ráda svou rodinu, být v přírodě, pozorovat ji, představovat dětem, kytky, práci na zahradě, Karla Zemana, moře a oceán, cirkus La Putika, Midilidi, folklorní soubory, cestování nadivoko, knížky Pavla Čecha a Eduarda Štorcha, srdečné a upřímné lidi.

Zdeňka Vaňová
zakladatelka, průvodkyně (toho času na mateřské se 4. synkem)

Narodila jsem se 16. 6. 1986 v Plzni. Odmalička jsem tíhla ke zvířatům a přírodě a to mě navedlo ke studiu SOŠ veterinární a zemědělské v Českých Budějovicích a následně České zemědělské univerzity v Praze. Po studiích jsem odešla za svým mužem do severních Čech na samotu u lesa, kde se snažíme žít v rámci možností co nejvíce v souladu s přírodou, sázíme stromy, keře a další rostlinstvo podle principů permakultury. Příchod na svět našich tří synů Vojty, Štěpána a Toníka mě nasměroval na cestu seberozvoje v oblasti respektujícího přístupu k výchově dětí, což mělo za přirozený důsledek hledání vzdělávání odpovídajícího nejlépe mým představám. A jelikož se v dostupném okolí nevyskytovala žádná demokraticky smýšlející škola, bylo dalším krokem založení školy vlastní, ve které se těším, že se budu moct vzdělávat a pracovat na sobě na poli komunikace spolu s dětmi, protože škola, jak ji vnímám já, začíná narozením a končí odchodem z tohoto světa a každým okamžikem mezi těmito dvěma body se můžeme neustále učit a pracovat na sobě…

Zdenka OK1.jpg

Šárka Klicperová

průvodkyně 

Sarka.jpg

Optimistka, místy idealistka, nohama na zemi, hlavou v oblacích. Střelkyně. Ráda trávím čas s lidmi, se kterými mi je dobře. Miluji přírodu, outdoorové aktivity. Baví mě lezení, plavání, cestování, otužování, výletování, jóga, tanec, henna, práce s hlínou jak na zahradě, tak na kruhu, malování, literatura, jazyky, práce s dětmi, inspirovat. Matka dvou dětí.
V Safiře vedu pravidelné semináře češtiny a španělštiny, starám se o administrativu.

Maya Kinclová
průvodkyně 

Miluju hudbu, pohyb a tanec, longboardy, wakeboardy, snowboardy a surfy, umění, rostlinné jídlo a všechno krásné, taky otevřené a milé lidi i zvířata. Baví mě matematika, psychologie, zejména ta hlubinná.

Vyrostla jsme na vesnici jménem Čistá u Mladé Boleslavi, kde má moje rodina kořeny, měla jsme krásné dětství. Většinu času venku, chodila do místní školky i školy a měla kolem sebe samé přátelé a lidi, co mě znali od mala a já je.

Mám vystudovanou střední průmyslovou školu obor strojírenství, která mi tak trochu vzala chuť studovat dál, to byl rok 2003. Dlouho jsem pak hledala směr, který by byl „ten můj“. Přes školu celostní, přírodní medicíny a zdravé výživy (KAMATRE v Praze) a chvíle strávené na Zemědělské VOš v Benešově, střední školy MAJA MB, kde jsem si dala ještě jenu maturitu z oboru předškolní pedagogika. Moje maturitní práce byla Alternativní předškolní přístup.

Když se mi pak narodil můj první syn Antonín, vidím vše trochu jinak. Věřím, že cesta, alespoň ta moje, je žít v souladu se sebou a dat v tom prostor dětem a lidem kolem sebe. A že děti jsou ty, kdo tady  budou tvořit ten svět kolem.

Maya upravena.jpg

Markéta Dlouhá Sobková
průvodkyně 

Marketa.jpg

Narodila jsem se v České Lípě, kde nyní i žiji se svými třemi dětmi, přítelem a kočkou. Založením jsem spíše introvert, romantická duše, idealista snící o lepším světě založeném na principech svobody, lásky a vzájemné spolupráce. Svůj čas nejraději trávím v přírodě, jak s dětmi v rámci lesní školky tak i sama v tichu lesa. Baví mě keramika a tvoření s dětmi, nadšení ze hry, hudba, tanec,  

Čchi-Kung, výlety.

Zuzka Pochylá
průvodkyně

Jsem srdcem holka z Moravy, odkud pocházím, i když jsem vyrůstala většinu svého dětství ve Stříbře u Plzně. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Berouně. Za pár let mě ale vítr odvál do Anglie, kde jsem žila téměř 18 let. Většinu času jsem tam pracovala jako pečovatelka seniorů a také postižených lidí. Cestu k dětem jsem ale měla neustále před sebou. Na severu Londýna jsem dokončila kurz na učitelku ve waldorfské škole. Poté jsem odcestovala do Nepálu, kde jsem v malé horské vesničce v místní škole učila šest měsíců angličtinu. Po tomto dosti náročném období jsem potřebovala odbočit úplně jiným směrem a na rok a půl jsem odcestovala do Jižní Ameriky. Žila a cestovala jsem s místními lidmi a učila se jejich kulturním návykům. Domluvím se španělsky a trochu i portugalsky. Po návratu do Anglie mi za pár let došlo, že mé srdce je doma v Čechách. S přítelem máme úžasnou jedlou lesní zahradu, která je naším společným záměrem a cílem. Díky němu jsem také poznala Safiru a cestu zpět k dětem.

Miluju hudbu. Hraju na vícero nástrojů a ráda zpívám. Naučila jsem se spoustu drobných dovedností i při cestování. Baví mě život, pečování o půdu, rostliny a zvířata. Zajímají mě nové přístupy a způsoby výuky a výchovy. Vždy se ráda pídím po nových věcech v tomto oboru. 

Zuzka.jpg
bottom of page