top of page

Gabriela Lipinová

zakladatelka, průvodkyně 

Gábina OK1.jpg

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku 3. 7. 1981, chodila do skautu, vystudovala gymnázium, seznámila se s Alešem. Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu obor chemie-biologie, pracovala ve Státním zdravotním ústavu na výzkumu Lymeské borreliozy. Odjela jsem do Irska, kde jsem tři roky žila a pracovala v organizaci Irish Wheelchair Association, vrátila se, za Aleše se vdala a porodila 3 syny. Štěpána, Jonáše a Josefa.

Mám ráda svou rodinu, být v přírodě, pozorovat ji, představovat dětem, kytky, práci na zahradě, Karla Zemana, moře a oceán, cirkus La Putika, Midilidi, folklorní soubory, cestování nadivoko, knížky Pavla Čecha a Eduarda Štorcha, srdečné a upřímné lidi.

Zdeňka Vaňová
zakladatelka, průvodkyně (toho času na mateřské)

Narodila jsem se 16. 6. 1986 v Plzni. Odmalička jsem tíhla ke zvířatům a přírodě a to mě navedlo ke studiu SOŠ veterinární a zemědělské v Českých Budějovicích a následně České zemědělské univerzity v Praze. Po studiích jsem odešla za svým mužem do severních Čech na samotu u lesa, kde se snažíme žít v rámci možností co nejvíce v souladu s přírodou, sázíme stromy, keře a další rostlinstvo podle principů permakultury. Příchod na svět našich tří synů Vojty, Štěpána a Toníka mě nasměroval na cestu seberozvoje v oblasti respektujícího přístupu k výchově dětí, což mělo za přirozený důsledek hledání vzdělávání odpovídajícího nejlépe mým představám. A jelikož se v dostupném okolí nevyskytovala žádná demokraticky smýšlející škola, bylo dalším krokem založení školy vlastní, ve které se těším, že se budu moct vzdělávat a pracovat na sobě na poli komunikace spolu s dětmi, protože škola, jak ji vnímám já, začíná narozením a končí odchodem z tohoto světa a každým okamžikem mezi těmito dvěma body se můžeme neustále učit a pracovat na sobě…

Zdenka OK1.jpg

Šárka Klicperová

průvodkyně 

Narodila jsem se v Mělníku, kde také žiji. Mám muže Kubu, dceru Lindu a syna Matěje.


Vystudovala jsem gymnázium, VOŠ se zaměřením na cestovní ruch a dále španělskou filologii na FFUK. V rámci programu Erasmus jsem strávila půl roku v Zaragoze ve Španělsku. Pracovala jsem jako lektorka španělštiny a později ve velké mezinárodní outsourcingové firmě v oboru mzdového účetnictví, což mě vůbec nenaplňovalo. Mateřství mi otevřelo témata a úhly pohledu dosud nepoznané. Už, když byla Linda malá, jsem věděla, že klasické školství a systém vzdělávání není to, co bych pro své děti chtěla. Objevila jsem lesní školku V údolí v Osinalicích a s Lindou jsme se staly její součástí nejprve jako rodina, později jsem ve školce začala pracovat jako průvodkyně. Když se blížil Lindy školou povinný čas, poznala jsem Gabču a Zdeňku. Linda začala docházet do Safiry a já se postupně zapojila i do školního fungování jako průvodkyně.


Ráda trávím čas se svou rodinou a kamarády. Baví mě tvůrčí činnosti; ráda pracuji s hlínou jak u hrnčířského kruhu, tak na zahradě. Věnuji se józe, lezení, otužování, ráda cestuji, pobývám v přírodě, čtu a vzdělávám se, baví mě cizí jazyky.

Maya
průvodkyně 

Miluju hudbu, pohyb a tanec, longboardy, wakeboardy, snowboardy a surfy, umění, rostlinné jídlo a všechno krásné, taky otevřené a milé lidi i zvířata. Baví mě matematika, psychologie, zejména ta hlubinná.

Vyrostla jsme na vesnici jménem Čistá u Mladé Boleslavi, kde má moje rodina kořeny, měla jsme krásné dětství. Většinu času venku, chodila do místní školky i školy a měla kolem sebe samé přátelé a lidi, co mě znali od mala a já je.

Mám vystudovanou střední průmyslovou školu obor strojírenství, která mi tak trochu vzala chuť studovat dál, to byl rok 2003. Dlouho jsem pak hledala směr, který by byl „ten můj“. Přes školu celostní, přírodní medicíny a zdravé výživy (KAMATRE v Praze) a chvíle strávené na Zemědělské VOš v Benešově, střední školy MAJA MB, kde jsem si dala ještě jenu maturitu z oboru předškolní pedagogika. Moje maturitní práce byla Alternativní předškolní přístup.

Když se mi pak narodil můj první syn Antonín, vidím vše trochu jinak. Věřím, že cesta, alespoň ta moje, je žít v souladu se sebou a dat v tom prostor dětem a lidem kolem sebe. A že děti jsou ty, kdo tady  budou tvořit ten svět kolem.

Maya upravena.jpg

Markéta Dlouhá Sobková
průvodkyně 

Bydlím v České Lípě, kde žiji se svými třemi dětmi, přítelem, psem a kočkou. Vyrůstala jsem v Novém Boru, kde jsem vystudovala sklářskou školu, obor malířka skla. Vzdělání jsem poté ještě rozšířila o dálkové studium astrologie a poté kurzem asistenta pedagoga. Jsem z podstaty tvůrčí člověk, inspiraci nejvíc nacházím v přírodě, která mě neustále fascinuje a obohacuje. Ráda maluji, tancuji, tvořím z hlíny či jiných přírodních materiálů. Pokud je to navíc spojené s dětmi, kterým mohu předat své zkušenosti a zároveň nás to baví a je to hravý, pak mi to dává smysl a je to škola hrou. 😇

bottom of page