top of page

Proč Safira?

Safira…u někoho vyvolá představu tmavomodrého polodrahokamu, zvaného též jako „kámen moudrosti“, jež přináší klid a rovnováhu, umožňuje soustředění, uklidňuje mysl, ochraňuje lásku a mír a má mnoho dalších léčivých účinků.

Někomu se však v souvislosti se Safirou vybaví velká, moudrá a divoká dračice dračího jezdce Eragona, modrá jako večerní obloha.

 

A proč název školy zrovna podle draka? Nejen, že právě ona moudrost, síla a divokost tohoto bájného zvířete vystihuje i podstatu dětské duše, ale byly to právě naše děti, které nás k tomuto názvu přivedly. A co bychom byli za demokratickou školu, kdybychom si prosadili název, se kterým naše děti nesouhlasily, jak se nám s původním návrhem stalo. Nebylo jednoduché se shodnout a najít konečnou variantu, příjemnou všem. Protože je však jedním z principů naší školy dokázat společně diskutovat a dobrat se výsledku, který nikomu nebude vyloženě proti srsti, mohli jsme začít hned u výběru jména. Jména, s jakým bude pro nás všechny radost do školy chodit. :)

bottom of page